Przejdź do treści
Strona główna » Jak przelać / przesłać pieniądze na giełdę kryptowalut ?

Jak przelać / przesłać pieniądze na giełdę kryptowalut ?

  • przez
Jak przelać / przesłać pieniądze na giełdę kryptowalut ?

Przelanie pieniędzy na giełdę kryptowalut nie wydaje się być jakąś większą filozofią i teoretycznie nie jest, kłopot może pojawić się w momencie gdy chcemy uniknąć dodatkowych opłat lub / i je zminimalizować.

3 sposoby przelania / przesłania pieniędzy na giełdy kryptowalut

Osobiście stosuję na chwilę obecną trzy sprawdzone sposoby:

  • bezpośredni przelew ze zweryfikowanego prywatnego konta bankowego na konto bankowe giełdy
  • zasilenie / kupno wybranej kryptowaluty poprzez obciążenie karty debetowej / kredytowej
  • przelew kryptowalut pomiędzy giełdami

Najlepszym moim zdaniem sposobem, dzięki któremu nie zostajemy obciążeni żadnymi dodatkowymi opłatami jest przelanie pieniędzy ze zweryfikowanego konta bankowego na bezpośredni rachunek giełdowy. Np. na BitBay można przelać polskie złote co jest chyba jedną z lepszych opcji. Minus tej giełdy jest taki, że przelew krypto na inną giełdę jest obarczony dużą opłatą ~70 zł (bez względu na ilość, co jest z kolei plusem). Decydując się na polską giełdę należy liczyć się z tym, że zostajemy na niej z naszymi cyfrowymi walutami. Oczywiście w razie czego bez problemu można sprzedać kryptowaluty i przelać złotówki z powrotem na rachunek ROR konta bankowego.
Pewną alternatywą jest założenie konta walutowego USD / EURO w banku oraz rejestracja w dobrym kantorze online. Kolejno przelew złotówek na rachunek kantoru, kupno USD / EURO i przelew na konto walutowe, z którego dalej przekazujemy USD / EURO na giełdę kryptowalut.

Drugą opcją jaką stosuję jest kupno bezpośrednio wybranej cyfrowej waluty poprzez kartę debetową lub kredytową, można tak robić np. na Binance. Tak kupuję co miesiąc Cardano (ADA) 🙂 Minusem tej operacji będzie spread walutowy, jaki pobierze od nas bank. Można tutaj trochę zmniejszyć opłaty np. w mBanku aktywować na karcie debetowej opcję wielowalutową. Wtedy jeśli mamy też konto walutowe przy zakupach w danej walucie zostanie ona pobrana z konta USD / EURO lub jeśli go nie posiadamy to karta w locie wykona transakcję – zawsze spread będzie mniejszy niż bez opcji wielowalutowej.

Trzeci sposób to przesłanie kryptowalut pomiędzy giełdami, nie ma tutaj jakiejś większej filozofii, jednak osobiście polecam założenie programowego portfela MetaMask, który daje bardzo dużo możliwości kupna nietypowych altcoinów np. na UniSwap czy innych podobnych giełdach.

Tak wygląda sytuacja na chwilę obecną i opcje jakich osobiście używam i mogę polecić. Miłego handlowania! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *