Przejdź do treści
Strona główna » Mój aktualny portfel akcji (07.2021)

Mój aktualny portfel akcji (07.2021)

Giełda

Portfel kryptowalut został ujawniony, czas na moje akcje. Jak już pisałem obecnie inwestuję głównie w kryptowaluty, stąd papiery wartościowe, a dokładnie ich ilość pozostaje na stałym i niezmiennym poziomie. W przyszłości rozważam dalsze zakupy, jednak do końca roku chcę się załadować w cyfrowe waluty.

Na chwilę obecną posiadam akcję trzech spółek:

  • Allegro: ilość: 15, wartość: 1 102,35 PLN
  • CD Projekt: ilość: 9, wartość: 1 763,46 PLN
  • PCF Group (People Can Fly): ilość: 52, wartość: 3 190,20 PLN

Wycena walorów: 6 056,01 PLN
Wynik na portfelu: -1 325,87 PLN

Aktualnie jestem na minusie, trochę boje się o Allegro, mówią, że cena była wysoka na wejściu. Nie ukrywam, że nie wiedziałem, że wejdą na rynek jednocześnie jak Amazon uruchomi polską wersję strony, trochę wyglądało to tak jakby celowo IPO było przed Amazonem by „oszukać” Kowalskiego 😐 Drugim niemiłym zaskoczeniem jest dla mnie cena PCF Group (People Can Fly) sądziłem, że będzie zdecydowanie lepiej, ale zobaczymy jak to będzie za kilkanaście miesięcy.

Są niestety przykłady moim zdaniem dobrych firm tworzących gry, gdzie akcje nie rosą specjalnie (nie wiem dlaczego), przykładem tego może być chociażby CI Games. Dobry game dev, tworzą bardzo dobry gry np. Sniper Ghost Warrior, a cena akcji jak była niska tak jest niska od lat. Chciałem ich kupić, ale trend boczno – spadkowy od lat mnie zniechęcił.

CI Games

Jak dobrze posumował Zbyszek Papiński, w 2021 boomerzy kupowali game dev, a nowocześni inwestorzy spółki surowcowe 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *