Przejdź do treści
Strona główna » Podsumowanie portfela giełdowego (2021)

Podsumowanie portfela giełdowego (2021)

Podsumowanie portfela giełdowego (2021)

Moja przygoda z inwestycjami giełdowymi rozpoczęła się kilka dobrych lat temu, nie miałem wtedy satysfakcjonujących efektów więc zarzuciłem temat na jakiś czas i wycofałem się z tych inwestycji. Rok temu wróciłem do oszczędzania oraz kupowania papierów wartościowych, jak sytuacja wygląda dzisiaj ?

Portfel giełdowych inwestycji z 2021 roku

Sam skład portfela oraz ilość akcji nie uległa zmianom w 2021 roku. Muszę przyznać, że miniony rok nie był dla mnie wybitny, stąd postanowiłem się wstrzymać z dalszym kupowaniem i obserwować sytuację. Miałem i mam kolejne pomysły na inwestycję, jednak nie da się być wszędzie stąd głównie kupowałem kryptowaluty w minionym roku.

Na chwilę obecną posiadam akcję trzech spółek:

  • Allegro: ilość: 15, wartość: 581,70 PLN
  • CD Projekt: ilość: 9, wartość: 1 786,14 PLN
  • PCF Group (People Can Fly): ilość: 52, wartość: 2 735,20 PLN

Wycena walorów: 5 103,04 PLN
Wynik na portfelu: -2 278,84 PLN

Portfel aukcji giełdowych – cel na 2022 rok

Nie wyznaczam sobie konkretnego celu na 2022 rok, być może poza trzymaniem walorów. Gdyby się okazało, że wystąpi większa bessa na krypto, być może zacznę kupować akcję spółek giełdowych.

Wracając jeszcze do akcji spółek, kilka słów przemyśleń i moich predykcji. Jeśli chodzi o Allegro to przyznam, że sam nie wiem co będzie z ceną, wiele osób twierdzi, że była ona przewartościowana gdy spółka wchodziła na giełdę i być może tak jest, a przynajmniej na chwilę obecną tak to wygląda. Stąd może nie być tutaj różowo, nie jest to jednak mój główny walor w portfelu giełdowym, tak więc mocno się tym nie przejmuję.

CDR – CD Projekt Red, na nich trochę się zawiodłem jak pewnie większość graczy oraz polaków po tym jak ich ostatnia gra Cyberpunk 2077 weszła na rynek. Liczę jednak, że spółka pomału wróci do łask, a tym samym cena 🙂 CDR to nie jest jakaś tam sobie firemka, zakładam, że mają długofalowy plan rozwoju.

PCF Group – People Can Fly. To jest moje największe zaskoczenie, ich najnowsza gra Outriders posiada dobre oceny i nie wiem dlaczego cena spadła, co prawda w ostatnich dniach trochę się podnosi, być może to symptom wiosny na giełdzie. Posiadam najwięcej akcji PCF Group i liczyłem, że będzie to mój czarny koń. Czas pokaże.

1 komentarz do “Podsumowanie portfela giełdowego (2021)”

  1. Pingback: Podsumowanie portfela giełdowego (2022) - KryptoLog.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *