Przyznaje, sam jestem zdziwiony, że piszę tego rodzaju wpis 🙂 Ile to się naczytałem podobnych i niby było dla mnie jasne, że rodzaj funduszu awaryjnego jest bardzo przydatny. Jednak dopiero na własnych doświadczeniach z minionych miesięcy muszę potwierdzić, że ma to sens!
Jaki fundusz awaryjny wybrać / jaka kwota funduszu awaryjnego ?
Minione dwa lata pandemii koronawirusa COVID-19 były dla mnie intensywnym czasem (aby nadal tak było), zarówno w pracy zawodowej inwestycjach jak i … remontach w domu. Właśnie z powodu nadchodzących remontów posiadam tzw. fundusz remontowy (awaryjny), który przydaje mi się na co dzień. Używam pieniędzy w nim zawartych w nagłych nieprzewidzianych wydatkach, a także okazjach inwestycyjnych. Pożyczam sam od siebie pieniądze w nagłej potrzebie, a w kolejnym miesiącu oddaje z powrotem na wydzielone konto bankowe. Docelowo te pieniądze zostaną spożytkowane na kolejne prace remontowe, ale dzisiaj już wiem, że takie dodatkowe kilka tysięcy złotych jest bardzo pomocne w życiu codziennym.
Dzięki temu funduszowi, nie muszę się martwić o moje zainwestowane pieniądze na giełdzie czy w kryptowaluty. Po prostu „nie potrzebuje ich” nawet w sytuacji awaryjnej ponieważ posiadam fundusz awaryjny. Jest to dobre dla mojego samopoczucia, spokoju oraz zainwestowanych pieniędzy. Daje swobodę oraz brak niepotrzebnych stresów. Tym samym w przyszłości planuje posiadać taki budżet w kwocie od 3000 do 5000 zł na osobnym rachunku bankowym. Oczywiście na starcie nie jest łatwo odłożyć pieniądze, które „nie pracują” na żadnych inwestycjach. Jednak z czasem to zaprocentuje.
Z finansami związany od 2006 roku, od 2008 roku stawiający pierwsze kroki w świecie inwestycji. Od tego czasu zgłębia tajniki rynku kapitałowego, śledząc zarówno wzloty, jak i upadki giełdowe. Entuzjasta kryptowalut – szczególną uwagę poświęcił Bitcoinowi, który wzbudził jego zainteresowanie już w 2009 roku. Na blogu dzieli się praktyczną wiedzą oraz analizami, pomagając czytelnikom zrozumieć złożoność świata finansów i inwestycji.
Pingback: Podstawy inwestowania - poduszka finansowa - K r y p t o L o g · e u