Przejdź do treści
Strona główna » Trezor One już tu jest!

Trezor One już tu jest!

Trezor One już tu jest!

Zgodnie z moimi ustaleniami odnośnie ochrony środków trzymanych w kryptowalutach w tym miesiącu kupiłem portfel sprzętowy Trezor One i od wczoraj jestem jego prawowitym właścicielem 🙂

Portfel kryptowalut offilne – Trezor One

Przed samym zakupem kilka tygodni rozkminiałem i zastanawiałem się jaki portfel sprzętowy wybrać. Ledger odpadł jako pierwszy z powodu ostatnich informacji o tym jakoby jego bezpieczeństwo, a tym samym kryptowalut na nim trzymanych mogło stać pod znakiem zapytania. Nie ukrywam, że kolejnym kryterium wyboru była i jest cena. Płacenie za jakieś dodatkowe ficzery tylko dla samego faktu ich posiadania uznałem za zbędny wydatek, dlatego też najdroższy model Trezora odpadł w drugiej kolejności. Na sam koniec zostały mi modele Trezor One oraz Trezor Safe 3 i ostateczny wybór padł na portfel sprzętowy Trezor One. Miałem okazję kupić go jako nowe urządzenie w bardzo atrakcyjnej cenie i to przesądziło o wybraniu tego modelu. Koniec końców nie będę go używał codziennie, chce na niego przelać moje Bitcoiny (BTC) i schować go w bezpiecznym miejscu. Tym samym nie potrzebuje nie wiadomo jakiej ilości obsługiwanych coinów oraz bajerów tudzież gadżetów.

Trezor Suite, Exodus i Trezor bridge

Na chwilę obecną cały czas jestem w fazie testowanie Trezor One na sucho, łączenia go z portfelem Exodus poprzez Trezor bridge oraz poznawania oficjalnej aplikacji Trezor Suite.

Przy nowej instalacji / odzyskiwania portfela pierwszą rzeczą, którą należy zrobić to pobranie i instalacja oficjalnej aplikacji na komputery ze strony https://trezor.io/start. Proces pierwszej instalacji prowadzi nas z rękę, aż do momentu gdzie opcjonalnie można ustawić PIN (polecam wykonać) dla naszego Trezora. Klucz cyfr ustalamy na zasadzie klikania w kolejne kafelki na ekranie komputera odczytując położenie danej cyfry na wyświetlaczu Trezora. Za każdym razem położenie cyfr jest inne, stąd zawsze należy klikać w odpowiednie miejsca czytając ich położenie na ekranie wyświetlacza portfela sprzętowego. Bardzo ważną rzeczą jest zapisanie 24 wyrazowego seeda, który będzie służył w przyszłości do ponownej instalacji / odzyskania danych z portfela. Zgubienie seeda równa się z utratą wszystkich zapisanych na portfelu środków! Podobnie jak przejęcie seeda przez osoby postronne. Seed oczywiście nie powinien być trzymany razem z samym portfelem sprzętowym, ale ukryty w dobrze znanym i bezpiecznym miejscu.

Dla leniwych istnieje także wersja webowa oprogramowania do zarządzania portfelem i znajduję się pod adresem https://suite.trezor.io/web/. Aby było możliwe używanie Trezora przez przeglądarkę wystarczy zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania Trezor bridge https://suite.trezor.io/web/bridge/ na danym komputerze, fizyczne podłączenie Trezora oraz zalogowanie się na stronie www.

Jeśli chodzi o oprogramowanie Trezor Suite oraz Trezor bridge i interfejs sieciowy, to natywnie obsługiwane są następujące cyfrowe monety:

  • Bitcoin
  • Bitcoin Cash
  • Bitcoin Gold
  • Dash
  • DigiByte
  • Dogecoin
  • Ethereum
  • Ethereum Classic
  • Litecoin
  • Namecoin
  • Vertcoin
  • Zcash

Dodatkowe tokeny można aktywować poprzez sieć Ethereum ERC-20.

Max Kowalski

Z finansami związany od 2006 roku, od 2008 roku stawiający pierwsze kroki w świecie inwestycji. Od tego czasu zgłębia tajniki rynku kapitałowego, śledząc zarówno wzloty, jak i upadki giełdowe. Entuzjasta kryptowalut – szczególną uwagę poświęcił Bitcoinowi, który wzbudził jego zainteresowanie już w 2009 roku. Na blogu dzieli się praktyczną wiedzą oraz analizami, pomagając czytelnikom zrozumieć złożoność świata finansów i inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *