Przejdź do treści
Strona główna » Uważaj na chop index!

Uważaj na chop index!

  • przez
Chop index

(Ang. chop) – kroić, rąbać, ciąć itp. Jak nazwa mówi sama za siebie, to możliwa sytuacja lub działanie, które tnie / ścina … nasze zarobione kryptowaluty. Do tej sytuacji chciałbym odnieść ten wpis, ponieważ taki właśnie czas mieliśmy (mamy klimat ? ;p) w ostatnim tygodniu na rynkach krypto.

Co robić gdy rynek co chwilę rośnie i spada ? Chop index

Ten post odnoszę do swoich chaotycznych poczynań, w ostatnim tygodniu zacząłem popełniać podstawowe błędy. Rynek co chwila spadał i rósł (ang. chop index), a ja oczywiście chciałem chwytać górki i dołki. Gdybym był bardziej cierpliwy to może jeszcze coś by z tego wyszło, a tak niestety na kilkukrotnych zleceniach kupna i sprzedaży straciłem około 1000 zł niepotrzebnie. Może jedynie jako nauczka na przyszłość będzie to dobre doświadczenie. Handlowałem na giełdzie Zonda gdzie opłaty kupna i sprzedaży są niestety dość wysokie. Koniec końców poszedłem po rozum do głowy zaprzestałem impulsywnego handlu, co było najlepszym możliwym posunięciem.

Co prawa wczoraj mieliśmy spore bo kilkuprocentowe (około 10%) osunięcie na rynku (gdybym sprzedał i poczekał ? ;)), ale mając jeszcze trochę gotówki dokupiłem więcej Bitcoina (BTC). Teraz czekać tylko na wzrosty i odrobić straty. Zbliża się początek kolejnego miesiąca, będzie można trochę zasilić konto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *