Przejdź do treści
Strona główna » Lubisz kupować ? Rób to z głową! Jak wadę zmienić w zaletę

Lubisz kupować ? Rób to z głową! Jak wadę zmienić w zaletę

Lubisz kupować ? Rób to z głową! Jak wadę zmienić w zaletę

KryptoLog to miejsce gdzie opisuje własne sposoby na oszczędzanie pieniędzy i ich ewentualne inwestowanie. Niestety w moim życiu miałem także gorsze lata, w których dała o sobie znać ciemna strona charakteru. Zamiast oszczędzać nadmiarowo wydawałem pieniądze. Wyciągnąłem z tego mam nadzieje własną lekcję i dzisiaj będzie właśnie o tym …

Jak wadę zamienić w zaletę ? Kupuj aktywa, nie pasywa!

Można powiedzieć, że powyższe zdanie przedstawia to o co mi chodzi i teoretycznie nic więcej nie trzeba by pisać 🙂 Jestem rodzajem człowieka, który lubi wydawać pieniądze, a do tego typem zbieracza i lubię kolekcjonować różne przedmioty. Nie jest to łatwe połączenie, szczególnie w kontekście długoterminowego oszczędzania pieniędzy.

Można jednak przynajmniej częściowo starać się zmienić własną wadę w zaletę i zamiast kupować przedmioty, które w przyszłości nie będą posiadały większej wartości zainwestować w aktywa perspektywicznie mogące z czasem zwiększyć swoją wartość. Na teraz przychodzą mi następujące pomysły:

Plus powyższych inwestycji jest taki, że większość opcji nie wymaga wydania od razu większej ilości gotówki, oczywiście można kupować za więcej, ale nie trzeba. Przykładowo naszła mnie ochota żeby sobie coś kupić tak po prostu i oczywiście fajnie czasem wydać trochę pieniędzy na pierdoły, można jednak podejść do tematu z głową i np. kupić trochę kryptowalut czy srebrną monetę bulionową lub kolekcjonerską. Monety srebrne są o tyle fajne, że nie kosztują dużo, a dodatkowo ładnie wyglądają i można z nich tworzyć własne kolekcje, które dodatkowo będzie kiedyś można sprzedać prawdopodobnie z zyskiem. O ile monety kolekcjonerskie to temat trochę indywidualny, nie każdemu może się dana moneta podobać, a tym samym jej cena rosnąć, o tyle popularne „bulionówki” powinny trzymać cenę, a z czasem w miarę wzrostu cen srebra także zwiększać swoją wartość. Srebrne monety kolekcjonerskie i bulionowe to fajny sposób na mini inwestycje ale także na posiadanie fizycznych aktywów, które można trzymać we własnym domu i cieszyć się nimi, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.

Z kupowaniem przedmiotów kolekcjonerskich trzeba uważać, to co mi się podoba, nie musi się podobać sąsiadowi. Dlatego tego typu inwestycje są dla ludzi, którzy siedzą w danym temacie i mogą z powodzeniem przewidzieć, że dane przedmioty w przyszłości będą kosztować więcej. Dobrym przykładem jest tematyka komputerów oraz sprzętów retro np. mikrokomputery: Commodore, Amiga, Atari, ZX Spectrum czy akceleratory grafiki 3Dfx Voodoo.

Warto myśleć i wydawać pieniądze z głową, czasem zamiast codziennych zachcianek, odczekać chwilę i z zaoszczędzonych pieniędzy kupić trochę akcji spółek giełdowych, kryptowaluty, a może srebrną monetę bulionową 🙂 Inwestycja i przyjemność w jednym, połączenie idealne ?

1 komentarz do “Lubisz kupować ? Rób to z głową! Jak wadę zmienić w zaletę”

  1. Pingback: Nadchodzi wiosna w krypto ? Skąd nagłe wzrosty kryptowalut ? - K r y p t o L o g · e u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *