Przejdź do treści
Strona główna » 4 powody hamujące wzrosty Ethereum (moim zdaniem) na chwilę obecną

4 powody hamujące wzrosty Ethereum (moim zdaniem) na chwilę obecną

4 powody hamujące wzrosty Ethereum (moim zdaniem) na chwilę obecną

Minęło kilka miesięcy po przejściu Ethereum (ETH) z modelu Proof of Work (POW) na konsensus Proof of Stake (POS), a większych wzrostów jak nie było tak nie ma. Podczas dzisiejszego porannego biegania olśniło mnie odnośnie tego jakie (moim zdaniem) mogą być powody braku wzrostów.

Kiedy Ethereum (ETH) wejdzie w kolejną hossę ?

  1. Światowy kryzys ekonomiczny to chyba jeden z głównych czynników. Niestety sytuacja nie wygląda na różową i przyjdzie nam poczekać pewnie jeszcze dobry rok lub dwa lata zanim coś zacznie się klarować. Pesymiści twierdzą, że wielki kryzys dopiero przed nami.
  2. Wojna na Ukrainie. Woja oraz kryzys to niestety naczynia połączone (do pewnego stopnia). Z pewnością konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą dokłada swoje cegiełki do światowego kryzysu ekonomicznego.
  3. Przejście z modelu Proof of Work (POW) na Proof of Stake (POS). Niestety moim zdaniem, zmiana konsensusu ma wpływ na popularność Ethereum oraz brak / zahamowanie możliwych wzrostów. Górnicy nie bardzo mają co kopać, nie ma dochodowych monet na obecną chwilę. Popularność ETH spada, bankrutują największe kopalnie na Świecie 🙁
  4. Myślenie życzeniowe. Na tym sam się złapałem, wydawało mi się (byłem przekonany), że po zmianie modelu na POS Ethereum musi już tylko rosnąć. Jak widać, wcale nie musi, a może nawet spadać 🙂

I na tym koniec tych wigilijnych rozkminek, życie toczy się dalej i trzeba płynąć z prądem. Pozdrawiam wszystkich → BĘDZIE DOBRZE!

1 komentarz do “4 powody hamujące wzrosty Ethereum (moim zdaniem) na chwilę obecną”

  1. Pingback: Kiedy przyjdzie kolejna hossa na rynku kryptowalut ? - K r y p t o L o g · e u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *