Przejdź do treści
Strona główna » Sposób na dodatkowe „tygodniowe” oszczędzanie

Sposób na dodatkowe „tygodniowe” oszczędzanie

  • przez
Sposób na dodatkowe „tygodniowe” oszczędzanie

Od trzech lat wróciłem do regularnego comiesięcznego oszczędzania. W tym czasie udało mi się odłożyć około ~ 30 000 PLN. Nie jest to jakaś duża kwota, ale i tak daje mi satysfakcję. Cały czas staram się na tyle ile mogę optymalizować swój budżet oraz odkładać tak dużo gotówki jak to możliwe. Ostatnio zainspirował mnie jeden z filmów na YouTube o tym jak można dodatkowo zaoszczędzić parędziesiąt / paręset złotych miesięcznie.

Jak oszczędzać pieniądze ? Przelewaj co tydzień dodatkowe małe kwoty na osobne konto oszczędnościowe

Mój główny cel miesięczny to zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia pierwsze co robię to płacę sobie, czyli przelewam ~ 500-2000 PLN na osobne konto oszczędnościowe (w zależności od aktualnych rachunków). Kolejno opłacam dodatkowe ważne wydatki i pozostałe pieniądze przeznaczam na bieżące potrzeby.

Okazuje się, że można pomimo już wcześniej odłożonej gotówki dobrać dodatkowe pieniądze ze zmniejszonych aktualnych potrzeb. Chodzi tutaj o to, gdy np. w danym tygodniu spodziewałem się pewnych wydatków, a one się nie pojawiły to nie „przejadam” tych pieniędzy ale robię dodatkowy przelew na kwotę 50 PLN na giełdę kryptowalut. Innym dobrym sposobem jest odkładanie przy każdych zakupach. Chodzi o zaokrąglanie wydatku do pełnej sumy i pozostała różnica przelewana jest na osobne konto.

Ten miesiąc jest pierwszym gdy robię coś takiego, zobaczymy jak będzie dalej 🙂 Z pewnością nie zawsze się to uda, ale warto mieć tą kwestię z tyłu głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *